TOM Brehoni
Letní tábor

Letní tábor roku 2023 máme za sebou a skončil s velkým úspěchem. Aktuálně probíhají první přípravy na příští ročník! O novinkách budeme informavat zde a na naší facebookové stránce a instagramu @brehonicz. Mezitím se však můžete těšit na akce v průběhu roku.

neděle 30. června13. července 2024 (14 dní)
Základna TOM Pawnee v Ochozech - tábořiště uprostřed lesů
Odjezd z Prahy
815 let, účastníci předchozích táborů do 16 let
vedoucí se zápalem pro věc

Táborový život

Letní tábory jsou pro děti skvělou příležitostí, aby si vyzkoušely nové věci, rozšířily své znalosti a dovednosti a zároveň si užily plno zábavy. Naše tábory nabízejí dětem šanci zažít pravé dobrodružství v krásném prostředí, zatímco se učí o přírodě, zodpovědnosti a spolupráci. Kromě toho je tábor skvělou příležitostí, jak si odpočinout od všedního dne a na chvíli odložit své počítače a mobilní telefony. Díky našim zkušeným vedoucím a bezpečnému prostředí se můžete spolehnout, že vaše děti budou v dobrých rukou a odnesou si nezapomenutelný zážitek.

Každý rok má náš tábor nějakou tématiku, někdy zažijeme společně příběh v tajemném fantasy světě nebo středověkém království, jindy se vydáme na cestu vesmírem nebo do starověkého Řecka. K celotáborové hře pak patří různé scénky, tématicky zaměřené hry a celou atmosféru pak doplní kostýmy. Zároveň ale na našich táborech nikdy nesmí chybět zpívání u táboráku, koupání v rybníce, noční hra nebo nějaký ten výlet a spaní pod širákem.

A jak vypadá takový náš běžný den na táboře? Po budíčku a rozcvičce si dáme snídani a pak je chvíli čas na ranní hygienu a úklid ve stanu. Potom už začíná dopolední program, někdy je to tematická hra, někdy aktivity na louce, který je přerušen svačinou. Po dopolední hře následuje oběd a takzvaný "pasiv a aktiv" - pasivní a aktivní polední klid. O pasivu mají děti chvíli osobního volna a dodržuje se klidový režim. O aktivu si vybírají mezi různými programy, jako jsou deskové hry, míčové hry na louce a koupání (když přeje počasí). Než začne odpolední hra, máme odpolední svačinu. Hra se potom hraje až do večeře, po které bývá ještě jeden kratší blok programu a pak už večerka a do postelí.

Děláme malý tábor pro 40 dětí. To znamená, že se koncem pobytu každý zná s každým a umožňuje nám to věnovat náležitou pozornost opravdu každému dítěti. Děti jsou rozdělené do 4 oddílů a každý oddíl má své dva vedoucí, kteří ho mají na starosti a absolvují s ním velkou část oddílových aktivit. Oddíly si během tábora předávají službu a oddíl, který je pro daný den služební, pomáhá s chodem tábora v čase, kdy zrovna neprobíhá program. Během tábora je v programu vyhrazeno několik bloků, ve kterých děti tráví čas ve svém oddílu. Některých her se naopak účastní všichni společně a táhnou za jeden provaz, soutěží mezi sebou celé oddíly nebo dokonce každý sám za sebe.

Máme skvělý kolektiv dětí, které se na tábor opakovaně vracejí. Nové děti mají možnost se seznámit na akcích přes rok, ale rozhodně to není nutné - většina nových dětí se bez problému začlení v průběhu tábora.

Ozvěte se nám...

Chybí Vám nějaké informace?
Máte otázku ohledně chodu tábora, nebo oddílu?
Nejste si jistí, zda je tábor vhodný pro Vaši ratolest?
Klidně se nám ozvěte, ideálně mailem na: οԁԁıı@Ƅгеһοոı.ϲᴢ, nebo i přes SMS, nebo volat 77З ƼƼƧ 11б nebo бOƧ бƼ4 Ƨ77.
Těšíme se na tebe!
Za celý tým vedoucích -Isabella